• DOLAR
  6,7718
  %-0,13
 • EURO
  7,3120
  %-0,09
 • ALTIN
  361,85
  %-0,11
 • BIST
  8,2870
  %-0,07
Erken Rezervasyon İçin Geç Kalmayın

Erken Rezervasyon İçin Geç Kalmayın

Tatil zamanları yıl içerisinde sürekli yoğun bir tempoda çalışan insanların ihtiyaç duyduğu ve can atarak yapmak isteyeceği aslına bakıldığında kısa süreli dinlenme süresidir.

İnsanlar yoğun iş ve yaşam temposundan ötürü çok sıklıkta stres yaşarlar ve bu surum çevreleriyle olan ilişkilerinin hatta sağlıklarının bozulmasına yol açar. İnsan yapısında bulunan ve doğası gereği dinlenme ayrıca rahatlama ihtiyacı duymaktadır. Bu nedenle tatil insanlar için olmazsa olmaz olmuştur.

Türkiye’nin coğrafi yapısı gereğince kış tatili sezonunda kayak sektöründe, yaz tatili sezonunda da deniz ve sahil turizmi sektöründe oldukça yoğunluk oluşmaktadır. Bu yoğunluk hem yurt içi turizmi hem de yurt dışı turizmi müşterilerinden oluşmaktadır. Yurt dışından gelen turistlerin yaz tatili sektöründe yapacağı alışveriş ile harcadıkları dövizler ülkemize ekonomik anlamda epey büyük katkı sağlamaktadır. Rus, Amerikan, Ukraynalı, Japon ve diğer ülkelerden Türkiye’ye gelen turistlerin en çok tercih ettiği bölgeler ege ve akdeniz bölgeleridir.

Oteller ve tatil köyleri, yurt içinden ve yurt dışından müşteri çekmek ve uygun fiyata tatil avantajlarından insanları yararlandırmak için erken rezervasyon sistemini geliştirdiler. Tatil yapmayı planlayan insanlar genelde kaliteli ve uygun fiyatları olan oteller ve işletmeleri tercih ederler. Bu tür otellere ve tatil köylerine olan yoğunluk epey fazla olacağından erken rezervasyon hayati önem taşımaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle ve internet sayesinde insanlar tatil yapacakları ve gidecekleri oteli önceden görme fırsatına sahip olurlar. Bununla beraber internet üzerinden erken tatil rezervasyonu yaptıkları zaman tatil alışverişleri daha cazip ve uygun fiyatlarla yapılabilir.

Erken rezervasyonun bir başka avantajı ise istenilen otelde istenilen odanın en uygun fiyatla tutulmasıdır. Otellerin yapacağı indirimlerden sadece erken rezervasyon ile yararlanılabilir. Geç yapılan rezervasyonlarda fiyat artışı ve oda bulma sorunları ile karşılaşılabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM